Gücün Dansa Yetsin

Kadın kuşkusuz bir toplumun temel taşıdır. Kadının olmadığı bir hayat düşünülemez. Peki kadın bu kadar önemliyken neden hep örselenen, zarar verilen odur? Biz de JCI Adana Şubesi olarak son zamanlarda artan kadına şiddet olaylarına farkındalık yaratmak, şiddet gören kadınların sesi olarak onlara destek sağlamak ve toplumu doğru bilinçlendirmek adına bir proje üzerine çalışmaya başladık. Bu projenin ilk etkinliği, JCI'ın bir dans kulübü olarak kurulmasından yola çıkarak "GÜCÜN DANSA YETSİN" oldu.

Şiddet görmüş kadınların erkek mankenler tarafından canlandıralarak empati yaratılacağı, bu kadınların hikayelerinin seslendirileceği ve aynı anda bir erkek dansçı tarafından lirik dans gösterisi yapılacak bu etkinliğin sonunda Dünyada kadına şiddete karşı yapılan dans olarak "one billion rising" adlı dansın uyarlaması gerçekleştirilerek esas farkındalığı sağlayacağız.

Tüm bu etkinliğimizde kareografi Erol Güncek Akademi tarafından yönetilecek olup, paydaşımız İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (BPW) Adana Şubesi'nin katkıları ile gerçekleştirilecek bu etkinliğimize hepiniz davetlisiniz.

Yer: Atatürk Parkı
Tarih: 17 Mart 2018 Cumartesi
Saat: 15.00