OCAK AYI GİRİŞİM RÖPORTAJI

Girişimci, çevresine bakmasını ve ihtiyaçlarını görmesini bilen, iş yapmak için gerekli kaynaklarını bir araya getirme becerisine sahip, risk alabilen, yenilikçi düşünen, yeniliklere açık olan kişi olarak tanımlanabilir.

Girişimci başlamış olduğu bir işi sonuçlandırmak için derinden sorumluluk duyar. Bunun için gönüllüdür.

 

 

 

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI ) Derneğimizin vizyon , misyon ve değerlerinin aktarımı sağlamak aynı zamanda girişimcilik amacı olanları desteklemek amacıyla 2020 yılına ait planlamamızda en az 4 adet  girişim hikayesi olan kişi ile röportaj  yapma hedefimiz bulunmaktadır.

 

 Ocak ayı içerisinde ilkini gerçekleştirdiğimiz röportajımızın konuğu 1989 doğumlu  Evli ve 2 çocuk babası YUSUF BAHÇECİ  oldu.

Kebapçı Yusuf adı altında işletmesi olan Bahçeci, henüz 6 ay evvel açılmasına karşın geçen kısa sürede tanınmış bir marka haline geldi.

Komilik yaparak başladığı işe, çıraklık, paketçilik, mutfakçılık, salata yapımı aklınıza ne gelirse usta olana kadar her kademeden geçti.  En büyük hayali bir restoran açmaktı. Çalıştığı dönem boyunca işletmeciliğe çok özenirdi. Sonunda kendi çabalarımla ve çalışarak kazandığı sermaye ile Kebapçı Yusuf markası altında bunu gerçekleştirdi.

 İlerleyen zamanlarda girişimcilik hikayesi olan , girişimci ruhu olan , girişim yapmayı düşünenlerle röportaj çalışmalarımız devam edecektir.