SİNEM ÖZGEN DÖNEMİ

Genç Liderler Ve Girişimciler Derneği (JCI)Adana Şubesi’nin 25.Olağan Genel Kurulu’nda oy birliği ile 2020 başkanlığına seçilen Sinem Özgen ve yönetim kurulu görevi devraldı. Özgen, “Başarılı olacağımıza inanıyorum. Çünkü bizler, insanlığa hizmetin dünyanın en iyi  uğraşı olduğunu biliyor ve buna inanıyoruz.” dedi.

Gençlerin iş hayatının yanı sıra uluslararası projelerde ve sosyal sorumluluk projelerinde de etkin rol oynamasını sağlayan ve bu bağlamda gençlere fırsatlar sunan JCI Adana’nın 25.Olağan Genel Kurulu, Haziran ayında yoğun bir katılımla gerçekleşmişti. Tek listeyle gidilen seçim sonunda, Özgen ve listesi 2020 yılında görev almak üzere seçilmişti. JCI Adana Şubesi’nde devir teslim töreni; çeşitli illerden, toplam 23 şubeden üyelerim katılımı ile geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti.

Yöresel lezzetler tadıldı

3 gün boyunca süren etkinliklerin ilk gününde şehir dışından gelen JCI üyeleri Adana’nın eğlence kültürünü ve yöresel lezzetlerini tattı. İkinci gün Fatih Katipoğlu, JCI tavsiye edilen eğitimlerinden Socıal Responsibility (Sosyal sorumluluk) eğitimini verdi. JCI üyeleri, Büyük Saat Meydanı, Sinema Müzesi, Atatürk Evi, Tarihi Taşköprü’yü gezip şehri tanıma fırsatı buldu. JCI üyeleri, daha sonra Gönüllü Anneler Topluluğu ile birlikte özel gereksinimli dostlarla ile takı atölyesinde buluştu. Grup burada dans, takı ve sohbetlerle harika bir zaman dilimi geçirdi. +1 Boncukta sen koy projesinin ilk etabını tamamladıklarını belirten JCI üyeleri, 2020 yılı içerisinde farklı projeler ile de bir araya geleceklerinin mesajını verdiler.    

 ‘Bayrak daha yüksekte dalgalanacak’

Günün akşamında ise, Adana’nın yetiştirdiği değerlerden olan ödüllü yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Ozan Sihay’ın sunuculuğunu üstlendiği büyük bir organizasyonla devir teslim töreni yapıldı. Seyhan otelde gerçekleştirilen görkemli törende 2019 Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Toksöz, görevi 2020 Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Özgen’e devretti. Asırlık bir derneğin başkanlığını yapmanın sorumluluğunu bir yıl boyunca gururla taşıdığını belirten Toksöz, “Biz bu sorumluluğu yönetim kurulumuzla, direktörlerimizle üyelerimizle, taşıdık. Yıl boyunca bir çok faaliyet gerçekleştirdik. Gözüm arkada değil, çünkü 2020 Yönetim Kurulu bu bayrağı daha yüksekte dalgandıracak, hepsine güveniyorum.” dedi. 

JCI Adana Şubesi 2020 Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Özgen ise her yeni başlangıcın geçmiş deneyimlerin yol göstericiliğinde yeni bir umut olarak düşünüldüğünü belirterek, şunları söyledi: “Umutlarımızın başarıya dönüşmesi ancak hepimizin ortak aklı ve bilinçli çabalarıyla, sevgi ve saygıyla gerçekleşebilir. Bu ilkeler, tolerans ve hoşgörüyü özümseyerek yaşama geçirmekle ortak başarıyı getirecektir. Ve erdemlerimizi olumlu yönde kullanabilmek ancak onu yaşam pratiklerinde uygulamakla toplumun değerini arttıracak. Bu da niteliksel gelişmelere öncülük edecektir. Bu düşüncem doğrultusunda 2020 yönetim kurulum ile yola çıktım. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Çünkü bizler, insanlığa hizmetin dünyanın en iyi  uğraşı olduğunu biliyor ve buna inanıyoruz.” 

‘Networking eğitimi’

Etkinlik programının üçüncü günü JCI Üyeleri eğitmen Ayşe Başak Çakır’dan JCI Tavsiye edilen eğitimlerinden Networking eğitimini aldılar. Kapanışta konuşan 2020 Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Özgen tüm katılımcılara ve 3 gün gerçekleştirdikleri etkinlikte desteklerini esirgemeyen Fidas İlaçlama&Alo Böcek , Köksal Hırdavat , Kilikya Şalgam, Elegant , Hatay Tadım Sofrası , Seyit Yağmur Kuaför, Ümit Bey Döner ,Diş Hekimi Mert Ekici, Ryz İnşaat, Peros , 2b Ambalaj, Kuzey Otomotiv, Blue Diamond, Tatşen, Hediyelik Bahçem, Helvacı Hello, Kızılelma Reklam, Temizkan Kırtasiye, Çınar Gıda, Madenci, Ahmet Gündüz Orman Ürünleri, Emre Ulusoğlu ,Uğurlu Atolye, Kütük Shop firmalarına teşekkür belgelerini takdim etti. Sinem Özgen başkanlığındaki Yönetim Kurulu’nda Necati Ulaştırıcı, Nuri Pekçetin, Kadriye Yuvacı, Melih Nas, İlknur Tetik , Neriman Demirci bulunuyor.